Blog

Biala Kuchnia 3

Tradycyjne meble kuchenne są zawsze na czasie

Microsoft Office 2017

Klasyka w urządzaniu wnętrza jest bezpieczna. Moda i trendy w dziedzinie meblarskiej również zmienia się z sezonu na sezon. Drewniane meble kuchenne, jasne kolory, odpowiednio dobrane dodatki, delikatne ozdoby tworzą przyjazną przestrzeń, pełną harmonii i przyjemną dla oka. Kuchnia jest bardzo ważnym miejscem w każdym domu, często stanowi centrum życia domowników, dlatego warto zadbać, by miło spędzało się w niej czas.

ZAWSZE MODNE KUCHNIE

Trendy w aranżacji wnętrz zmieniają się. Jeśli nie chcemy by wystrój naszego domu za kilka lat wyglądał staromodnie, lub – co gorsza – był niegustowny, a przy okazji chcemy zaoszczędzić sobie wydatków, spróbujmy zaaranżować wystrój według uniwersalnych zasad i przy wyborze mebli: kierując się klasyką.

kuchnia biala-kuchnia-2

Białe kuchnie są najbardziej uniwersalną opcją. Jasne kolory tworzą czystą, harmonijną przestrzeń, pozytywnie wpływającą na nasze samopoczucie. Styl skandynawski króluje w kuchniach już od kilku lat. Białe meble w połączeniu z jasnymi drewnianymi blatami i podłogą – to główne zasady tego stylu. Taka aranżacja przestrzeni (którą z powodzeniem można wykorzystać w każdym wnętrzu!) budzi emocje – jedni są zachwyceni naturalnością i prostotą, inni uważają ją za zbyt surową. Ale przecież wnętrze można ożywić, ozdobić przeróżnymi dodatkami: kolorowe zasłonki, naklejki, doniczki na kwiaty, czy zastawa – i już wnętrze zyskuje nową wersję. To jest bardzo ważna wskazówka, bo przecież łatwiej i taniej jest wymienić kilka drobiazgów, niż zmienić całe umeblowanie kuchni, kiedy ta przestanie się nam podobać. Dlatego warto zastanowić się nad prostymi, uniwersalnymi meblami kuchennymi, które będą nam służyły i dobrze się prezentowały przez wiele lat. Białe meble w połączeniu z kolorowymi dodatkami stanowią świetny i ciekawy kontrast. Biała kuchnia z wkomponowanymi różnymi materiałami, tekstyliami, meble i elementy wykończeniowe tworzą doskonałe proporcje i praktyczne wnętrze.

apartment-185779_1280 biala-kuchnia-3

KUCHNIE Z DUSZĄ

Jeśli mamy stare meble, nie wyrzucajmy ich, tylko spróbujmy odnowić. Jest wiele środków, za pomocą których można odświeżyć meble drewniane. Pisaliśmy już wcześniej o konserwacji mebli i powierzchni drewnianych, artykuł można znaleźć tutaj. Delikatnie zniszczone fronty i blaty można wyczyścić, a z zadrapań i rys zrobić ozdobę, zabarwić je, przy okazji wykorzystując technikę decoupage. Jeśli meble jedna są bardziej zniszczone, a mamy do nich sentyment, możemy zamówić do nich na przykład nowe fronty czy blat w zakładzie stolarskim.