Blog

Googleplex Biuro E1418824001718

Przyjazne wnętrze biura

PRZYJAZNE WNĘTRZE TO WAŻNA SPRAWA

Nie od dziś wiadomo, że otoczenie, w którym przebywamy ma duży wpływ na nasze zachowanie i samopoczucie. Tak samo jest w naszym miejscu pracy. Przyjazne przestrzenie wpływają na nasz nastrój, kreatywność i produktywność. W odpowiednio zaaranżowanym otoczeniu, gdzie panuje harmonia i nic nam nie przeszkadza, można jednocześnie się zrelaksować i skupić na pracy. Świadomy pracodawca urządzając powierzchnie biurową – czy jakiekolwiek inne miejsce pracy – powinien zwrócić uwagę na dobór materiałów, kolorystyki i ergonomie. Podłoga, kolorystyka ścian, meble i dekoracje powinny ze sobą współgrać pod każdym względem. Atmosfera, jaką stworzy się przez to sprawia, że każdy pracownik z przyjemnością przychodzi do pracy. A dzisiaj coraz więcej się mówi o kreowaniu przyjaznego środowiska – nie tylko pracy.

biuro (2)

Właściciele i zarządcy wielu korporacji wiedzą, jak ważny jest wygląd i użytkowość miejsca pracy. Tworzą w swoich siedzibach przede wszystkim biura, ale też miejsca do wypoczynku, gdzie na przykład można znaleźć stół do piłkarzyków, bilard, można skorzystać z Internetu czy zjeść obiad w firmowej stołówce, a po nim wyjść na spacer do pobliskiego parku i naładować baterie. Wiadomo, że praca, zwłaszcza w dużych firmach wiąże sie z dużą presją i stresem.

SŁYNNE MIEJSCA PRACY

Najbardziej znana marka na świecie – Google – stworzyła swoją nowoczesną i przyjazną dla pracowników siedzibę ?Googleplex?. Powstały w Dolinie Krzemowej kompleks to nie tylko budynki biurowe, ale przestrzeń przepełniona różnego rodzaju udogodnieniami dla pracowników. Można skorzystać z siłowni, zagrać w golfa i popływać w basenie, a same budynki otacza mnóstwo zieleni. We wnętrzu siedziby,w lobby znajduje sie fortepian, na ścianach wyświetlane są aktualne zapytania Google. W budynku znajduje sie także replika SpaceShipOne oraz szkielet dinozaura. Kompleks ma nie tylko dobrze zaaranżowane wnętrza, ale też jest nowoczesny i ekonomiczny. Czy firma Google odnosi sukcesy? Odpowiedź jest oczywista. Podobnie ma się sprawa siedzib innych dużych firm: McLaren Racing, Microsoft, w Krakowie też mamy taki kompleks – Kraków Business Park w Zabierzowie.

googleplex biuro

ARANŻACJA PRZESTRZENI

Wnętrze może sprawić, że pracownicy poczują się docenieni, a to bardzo wpływa na ich produktywność i lojalność wobec pracodawcy. Przy aranżacji wnętrz warto zasięgnąć rady specjalistów, jest kilka podstawowych zasad, którymi warto się kierować.

Otoczenie powinno być jednocześnie harmonijne i inspirujące. Kolory i wyposażenie muszą ze sobą współgrać. Małe pomieszczenia można powiększyć za pomocą optycznych sztuczek – jasne kolory, lustra itp. W dużych pomieszczeniach można pokusić się o ciemniejszą kolorystykę, ale trzeba uważać, żeby wnętrze nie stało się przytłaczające. Warto postawić na proste aranżacje i jeden mocny, ale wciąż pasujący do wnętrza akcent, który będzie inspirował i cieszył oko. Ważna jest też ergonomia mebli, pracownik powinien czuć się swobodnie i komfortowo.

KOLORY

Można zaprojektować wnętrze w ciepłych barwach. Zieleń wpływa odprężająco, pomarańcz i czerwień elektryzują i nastrajają optymistycznie. Mocnych kolorów należy używać z rozwagą. Dzięki odpowiedniej kolorystyce, czy fakturze możemy powiększyć optycznie metraż biura, dodać elegancji lub niepowtarzalnego charakteru. Ważne jest też odpowiednie oświetlenie.

biuro (3)  biuro-projekt

Modny stał się minimalizm , ta estetyka obecnie króluje we wszystkich wnętrzach. W nowoczesnych aranżacjach nie brakuje graficznych wzorów, a projektanci i dizajnerzy prześcigają się we wplataniu dodatkowych funkcji w przedmioty codziennego użytku.

Specjaliści i projektanci pomogą nam stworzyć odpowiednie wnętrze, biorąc pod uwagę wszystkie istotne aspekty. Dajmy pracownikom jeszcze jeden powód, dla którego będą chcieli z nami współpracować – miłą atmosferę i wnętrze wprawiające na dobry nastrój.