Blog

Projekt

Meble na wymiar

Urządzając mieszkanie, biuro czy jakiekolwiek inne wnętrze w końcu dochodzimy do etapu wyboru mebli. Niejednokrotnie jest to spory dylemat: kupić gotowe meble czy zlecić wykonanie stolarni? Oba rozwiązania mają oczywiście swoje plusy i minusy, my jednak zdecydowanie polecamy drugą opcje.

FUNKCJONALNOŚĆ WNĘTRZA

Każde wnętrze jest inne, układy pomieszczeń różnią się między sobą, i tak samo różne oczekiwania i potrzeby mają ich użytkownicy. Warto skupić się odpowiednim umeblowaniu , by wnętrze było jak najbardziej ergonomiczne. Często meble o standardowych wymiarach nie pasują do pomieszczenia, są mało ustawne.  Meble zaprojektowane i zrobione na wymiar dają właśnie możliwość całkowitego wykorzystania przestrzeni. Zabudowa wnęki, szafa narożna lub regał – i mamy dodatkowe miejsce na przechowywanie swoich rzeczy. Jeśli dołozymy do tego jeszcze drzwi zprzesuwnym albo harmonijkowym systemem otwierania zyskujemy jeszcze wiecej przestrzeni!

MODNE MEBLE

Meble na zamówienie można zaprojektować samemu lub z pomocą stolarza według własnego gustu i potrzeb. Opcja połączenia drewna lub płyt meblowych, metalu i szkła daje wiele możliwości.  Możemy przebierać w szerokiej ofercie materiałów, faktur i kolorów. Takie meble podkreślają zarówno charakter wnętrza, jak i samego właściciela. Moda rownież w dziedzinie meblarskiej ciągle się zmienia, nurty powracają, czesto w odświeżonej wersji. Czasami w danym wnętrzu wystarczy wymienić jeden element aby uzyskać upragniony efekt (na przykład fronty szaf).  Można też zaprojektować meble ponadczasowe – takie, ktore będą się prezentować dobrze dłużej niż kilka lat.

KUCHNIA NA WYMIAR

W ostatnich latach popularne stało się zamawianie mebli kuchennych zaprojektowanych na wymiar. W zasadzie rzadko teraz można znaleźć w kuchni meble wykonane seryjnie przez dużego producenta. Jest wiele powodów, dla których kuchnie na zamówienie to najczęściej spotykane rozwiązanie. Możliwość najbardziej optymalnego wykorzystania dostępnej przestrzeni jest najwiekszą zaletą. W kuchni zawsze brakuje miejsca do przechowywania sprzętu AGD czy innych rzeczy, a poza tym kuchnia często jest centrum życia domowników, więc przestrzeń i użytkowość jest niezwykle istotna. Meble na zamówienie są o wiele bardziej funkcjonalne: dają możliwość zaprojektowania dowolnego układu szafek, półek, drzwiczek i  zabudowania sprzętu, czego nie mozemy sie spodziewać kupując w sklepie gotowe meble. Również i wygląd – meble na wymiar można zaprojektować do najmniejszego szczegółu. Chcemy by nasze otoczenie było przyjemne i cieszyło oczy. Zamawiając meble do kuchni możeby wybierać różne materiały: drewno czy płyty meblowe; okleiny, blaty kuchenne i stołowe, kolory, wzory, styl.

kuchnia-nowoczesnakuchnia-projekt

Meble wykonanie na zamówienie są przede wszystkim o wiele bardziej solidne.

MEBLE NIETYPOWE

Czasami trudno jest znaleźć wymarzony mebel w ofercie sklepów czy hurtowni meblowych. Stolarni można również zlecić wykonanie trudno dostępnego w sklepach mebla. Nietypowe projekty najbardziej cieszą stolarzy. Oryginalne meble nadają i podkreślają charakter, dają możliwość stworzenia niepowtarzalnego wnętrza. Zwłaszcza w przypadku aranżacji sklepu ma to wielkie znaczenie – wyjątkowy projekt przyciąga uwagę!

W stolarni można też zamówić meble do salonu, biurowe, łazienkowe i ogrodowe. Stolarnie wykonują też projekty altan ogrodowych, piaskownic itp. Zakłady stolarskie oferują szeroki pakiet usług, więc w zasadzie można tam zlecic każdy projekt wykonywalny z drewna.

PROJEKTYkuchnia projekt

Technologia cyfrowa towarzyszy nam i w usługach stolarskich. Do każdego projektu jest przygotowywana wizualizacja w programie komputerowym , dzięki czemu możemy się przekonać, jak będzie wyglądał nasz mebel, a poza tym możemy wprowadzić ewentrualne poprawki.