Płyty MDF

Płyta MDF to w skrócie płyta pilśniowa o średniej gęstości przeznaczona do produkcji mebli. Takie płyty produkowane sa w trzech odmianach: MDF, LDF, HDF. Tworzywa są produktem drewnopochodnym, powstałe w wyniku sprasowania włókien drzewnych z dodatkiem organicznych spoiw i utwardzaczy, w procesie obróbki w warunkach wysokiej temperatury i ciśnienia. Jest to materiał o jednorodnej gęstości i składzie surowcowym w całym przekroju, dzięki czemu posiada doskonałą obrabialność mechaniczną.

MDF

ZASTOSOWANIE:

MDF – Medium Density Fibreboard – jest to płyta o średniej gęstości z włókien drzewnych. Jest podstawowym materiałem do produkcji mebli oraz artykułów wykańczania wnętrz takich jak listwy ozdobne, panele ścienne, kasetony, a także do produkcji artykułów stolarki budowlanej np. drzwi. Ze względu na właściwości powierzchni można je uszlachetnić poprzez laminowanie, lakierowanie oraz oklejanie sztuczną i naturalną okleiną.

LDFLow Density Fibreboard – jest to płyta z włókien drzewnych o zmniejszonej gęstości. Płyta LDF jest podstawowym materiałem do produkcji paneli ściennych użytkowanych w pomieszczeniach suchych.

HDFHight Density Fibreboard – jest to płyta z włókien drzewnych o dużej twardości i podwyższonej gęstości. Płyty HDF są przeznaczone głownie do produkcji paneli podłogowych. Materiał ten można pokryć laminatami HPL i CPL, papierami żywiczymi i okleinami naturalnymi. Produkty wykonane z płyty HDF standard są przeznaczone do użytkowania w pomieszczeniach suchych.